Göz ve Vücut Dalışları

Göz ve Vücut Dalışları

Ürün Açıklaması

Su altı çalışmalarında kullanılmakta olan göz ve vücut dalış elbiseleri diğer su altı çalışma aletlerine uyumlu olarak kullanan kişiye zarar vermemesi ve aynı zamanda yapılan işe göre koruyucu özellikleri bulması gereken ürünlerdir. Su altı argon kaynak ve benzeri diğer çalışma ve işlemler için kullanılmakta olan bu ürünler dalgıç kıyafeti ile benzer kıyafetlerden farklı yapı ve özellikleri olan ürünlerdir. Bazı alanlarda bunların reflektif olan özellikte kıyafetler ile kullanılması söz konusudur. Özellik ile dikkat edilmesi gereken başka konular arasında en önemli özellik olan karanlık ve aydınlık alanlara göre renklendirmesi olması gereken bu ürünler kafa ve göz hizasında tanımlamanın gerçekleşmesi için şeffaf ve pürüssüz görüntüye sahip olmak zorundadır. Su altı işçileri her zaman su altında çalışmasalarda çalıştıkları alanda su patlaması ya da benzer su kaynağına isabet etmeleri mümkün olan kısımlarda göz ve vücut dalışı iş elbisesi ile ekipmanı kullanmak zorundadır. Özellik ile dikkat edilmesi gereken en önemli bilgilerin daha çok bu alanda olması mümkündür.

İnsanlar ellerindeki bilgileri ve değerlendirmeleri doğru amaç ve alanlarda kullanmak zorundadır. Karasal iklim alanlarında da kullanılması gereken ve genellik ile su tesisatçısı ya da su depo kontrol personeli gibi çeşitli görevlerde bulunan insanların dalgıç kıyafetine benzeyen fakat daha farklı özelliklerde olan göz ve vücut dalışları elbisesi ile çalışmaları gerekmektedir. Özellik ile bu tür elbise ve çalışmalar insanların gerçek anlamda dikkat etmesi gereken önemli çalışma alanlarında oluşmaktadır. Baraj işçileri baraj çatlaklarını ya da sızıntılarını önleyebilmek için göz ve vücut dalışları elbisesi kullanmak zorundadır. Bunun nedeni baraj içerisinde çalışma yapılır iken birikmiş baraj suyuna kimyasal ya da atıksal değer taşıyacak ve onarım işlemi sırasında suyu zehirleyecek etkenlerden önlenmesi amacı ile üretilmiş ürünlerdir. Aynı şekilde gemileri makina dairelerinde de bulunan bu ürün ile dalıştan daha çok su birikintisi içerisinde daha rahat çalışma imkanı vermesi önemlidir. Zaten 2 farklı tipi olan bu kıyafetlerin 1 tanesini ayırt etmeniz mümkün olmayabilir. Bu neden ile dikkat etmeniz gereken bir çok husus ile alanı gözden geçirmeniz gerekebilir. Dalgıç kıyafetine benzeyen su altı dalgıç kıyafetinden bol olan ise su üstü çalışma elbisesidir. İkiside dalgıç kıyafetinden daha fazla rahat çalışma olanağı sunmaktadır.

Dalgıç kıyafetlerini bu kıyafetlerden ayıran özellik ise daha rahat ve hızlı yüzebilme imkanı sağlaması ve kıyafet özelliğinde yüzeyde kalma ya da yüzeye çıkarma özelliği olmamasıdır. Özellik ile iki kıyafet aynı kişi tarafından test edildiğinde aradaki büyük farklar net olarak anlaşılmaktadır. Gemi ve deniz işletmeleri bu konuda hassas ve dikkatli çalışmalar yürütmektedir. Fakat bazı iş alanlarında dikkat edilmesi gereken su altı ve su üstü çalışma ve iş kıyafetleri konusunda her şirket ve her çalışma alanı gerekli önlemleri almamaktadır. Bu önlemlerin alınmaması en çok işçi ve çalışan kısım ile işlerin zamanında yürütülmesi ve yürütme konusunda sorunlar yaşamaktadır. İnsanlar bir çok sorun ve iş kazaları konusunda kullanması gereken iş malzemesi ile iş elbiseleri konusunda büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken önemli hususlara en çok dikkat etmesi gerekenler işletmeciler ile işletme sahipleridir.

İş malzemelerini dikkatli ya da gerekli alanda kullanmayan personeller de genel olarak bir çok iş konusunda iş geciktirmesi, iş kazası, iş emniyeti ve çalışma prensipleri konusunda sorumlu tutulabilir. Bu konuda en çok dikkat etmesi gereken insanların daha çok ilgilendiği ve yoğunlaştığı alanlar içerisinde çalışmalarına kolaylık ve hız kazandıracak tüm ekipman ve iş takımlarını kullanmasıdır.