İş Ceketleri

İş Ceketleri

Kategori: .

Ürün Açıklaması

İş ceketleri normal mont ve iş montlarına yakın görünüm ve yapıda olan iş ceketi her insanın iş alanlarında yaz ve kış aylarına göre kullanması gereken ürünlerdir. Genel olarak teknik servis ve arızalar ile ilgilenen bu işleri aynı zamanda raporlayan insanların üzerinde not defteri ve kalem taşıyabilmesi açısından tasarlanan daha sonra bir çok teknik taşınabilir tornavida, pense, yankeski, kargaburun ve benzer iş aletlerinden hafif olanlarının taşınması için kullanılan iş ceketleri insanların bir çok aleti yanında taşımasına olanak sağlar. Bir usta ya da tamirci çalışma tezgahı dışında çalışıyor ise ya da yerinde servis hizmeti vermekte ise iş ceketi kullanır iken aletlerinin bir kısmı yanında olacağı için acilm müdahale ve servis sağlaması mümkündür.

İş ceketlerini genel olarak evlere ve yerinde servislere katılmakta olan tamirci personelleri kullanmaktadır. Bir çok alandada işe yaramakta olan iş ceketlerini 1997 yılında Amerikada freedom figters ayaklanmasına neden olan ve bir çok çalışan işçinin bu ayaklanmada özgürlük savaşçısı olarak iş ceketlerini yaktıkları ve Ülke yönetimini protesto ettikleri dönemi hatırlayanlar iş ceketlerinin tüm Dünyada yaygın kullanılamsına neden olan bu ayaklanma ile bu ayaklanmanın tetikçisi olarak ülkenin işçi partisi ile 1956 yılında Macaristan ülkesindeki olan ayaklanmanın sebep olduğunu belirtmek gerekmektedir. İş ceketleri işçi partili olanların ve işçi sendikalarının temsili olarak kullanmakta olduğu kıyafetler olsada kullanım amaçlı olarak daha fazla alanda kullanılmaktadır. Bir iş ceketi tek başına ayaklanma sebebi olmayacağı gibi ayaklanmalarda en ucuz ve kolay temin edilebilir olması ile herkesin yaktığı ve protestoya sebep olan basit bir iş elbisesidir. Günümüzde ülkemizde iş elbisesi olarak kullanılmakta olan iş ceketi ile ilgili ülkemizde herhangi bir ayaklanma ya da benzer olay yaşanmamıştır. Genel olarak 1 mayıs işçi bayramlarında ülke dışında yaşanmakta olan çeşitli iş tulumu iş ceketi yakma ve protesyo eylemleri ülkemizde yapılmamaktadır.

Amerika ile işçi partilerinin yoğun olduğu bir kaç ülkede iş üniforması, iş elbisesi ve iş kıyafetini protesto amaçlı kullanmak ya da iş kıyafeti ile eylem yapmak yasaktır. Fakat belli başlı taşkınlıklara ve olumsuz protestolara sebep olmadığı sürece iş ceketi ya da benzer ürünler ile eylem yapmak mümkündür. İnsanların işçi olmasına neden olan durum temel ihtiyaçları olan kalacak yer, yiyecek yemek ve çeşitli faturalarını ödemesi gerekmesi bazı ülke rejimlerine göre zorunlu olmaktadır. İşçi emekçi insanlar iş elbisesi ile iş ceketini günümüzün modern koşullarına rağmen sorunsuz ve gurur ile taşımaktadırlar. İşçiler iş ceketleri ile çalışarak mevsime göre vücutlarını soğuk ve sıcaktan korumaktadır. Ayrıca ustalaşmış bir işçi her alanda acil müdahalede bulunması bakımından bazı aletlerini iş ceketi ile taşımaktadır. İş ceketlerinin iş yelekleri olan tipleride mevcuttur. Hatta bazı iş ceketleri kolları sökülebilir olarak tasarlanması nedeni ile iş yeleğine de dönüşmektedir. İş ceketi ile çalışmak daha verimli performans ve daha ayırt edilebilir personel olmayı sağlamaktadır. Genel olarak iş ceketlerini usta başı ve kalfalar kullanmaktadır. Çırak ya da vasıfsız personeller iş ceketlerini çok yaygın olarak kullanmazlar. Görsel olarak ek özellik kazandıran iş ceketleri sınıf ayrımı için kullanılmasada tamirci ya da uzman olan insanların üzerlerinde bulunmaktadır.

Çalışma alanlarına göre kullanılması zorunlu olan bir çok ürün arasında yer alan iş ceketleri çalışan personeller için ideal çalışma kıyafetidir. İnsanlar hayatlarını kolaylaştıran bazı ürün ve özellikleri zorunlu olması durumunda kullanmasını yaygınlaştırıyor olsalarda bir gün çalışma ve iş ortamına kolay imkanlar sunan iş elbiselerini bir çok insan kabul edecek şekilde yasalara tabi tutulacaktır.