İş Formaları

İş Formaları

Kategori: .

Ürün Açıklaması

Hastahane içerisinde çalışan personellerin çalışma esnasında tamamı ile çalışma alanına göre çeşitli iş elbiseleri giymeleri gerekmektedir. Hastaneler hastaların genel olarak 7 gün 24 saat hastalık süreçlerini geçirebildikleri istihrahat ve hasta iyileştirme merkezleri olmaları nedeni ile içerisinde çalışan personellerin çalışma alanları geniş olup farklı dallarda çalışıyor olmaları mümkündür. Hastahane içerisinde eczane, yemekhane, tuvalet, hasta banyosu ve benzer sürekli kullanılan alanlarda hastahane işçisinin iş formaları ile çalışması zorunludur. İş elbisesi zorunluluğu olması sağlık ve güvenlik açısından tüm hastahane ve benzer işletmelerde kullanılması gereken çalışma prensibi olarak geçmektedir. Ülkemizde hastahane ve iş elbisesi konusunda başarılı çalışmalar yapmakta olan bir çok insan iş elbiselerinin kendilerine sağlamış olduğu katkılardan hem memnun hemde faydalı olması ile performans olarak ileri seviyededir. Ülkenin gerçek anlamda bu konuda başarılı alanları vardır. İnsanlar çalışma alanlarında kesinlik ile çalışan personel olarak daha fazla kaliteli hizmet verebilmek ve hizmetler doğrultusunda tamamı ile dürüst ve güvenili işler yapmak için hastahane içerisinde çalışan herkesin hastahane forması ile çalışması gerekir.

Hastahaneler çalışan personellerinin titiz ve düzenli olması ile beraber çalışma sırasında tamamı ile işine odaklı çalışması gereken personeller ile çalışmaladır. Genel olarak bir çok doktor ve hastahane çalışanları hastahane içerisinde olan tüm hastahane hatası ve vakalarında kullandıkları hastahane kıyafetleri ile beraber tamamen hastahane çalışması gerekmektedir. Gerçekten insanların hastahane ve benzer çalışma alanlarındaki çalışamalarına sağlık, güvenlik ve temizlik bakımından dikkat etmeleri gerekir. Bir insan çalışma alanında yaşayacağı herhangi bir sorunda tamamı ile kendisinin sorumlu tutulacağını bilmeli ve iş kıyafetleri yönetmeliklerine göre çalışma alanında gereken iş kıyafetleri ile çalışmaladır. İnsanlık tarih boyunca tüm kayıp ve zararlarını tamamı ile önlemini alması gereken hassas konularda pasif ve soyut adımlar bile atmadığı için kayıp ve zararlara uğramıştır. Bu gün ülkemizde sağlık ve hasta iyileştirme konusunda diğer ülkelere oranla daha kaliteli hizmet ve koşulları bulunan imkanlar içerisinde yaşamaktayız. Ülkemizde bir dönem veba grip ve benzer hastalıklar insanlar için öldürücü ve tehlikeli hastalıklar olarak geçmekte olup bu günkü modern tıp şekline getirilene kadar tamamı ile çok uzun uğraşlar ve sorunlar yaşanmış ve tahmin edeceğiniz gibi kayıp ve zararların çok olduğu hastalıklardır.

İnsanların sağlıklı bir tedavi hizmeti almasını sağlamak için öncelik ile sağlıklı hastahane personelleri ile temizlik ve düzene dikkat eden insanların öncelikli olarak hastahane ortamlarında çalışmalarına teşvik ve katkı sağlayacak adımlar atılması gerekir. İnsanlar sağlıklarını kazanmak için gittikleri hastahanelerde sağlıklarını kaybetme riski ile karşı karşıya olur ise o hastahanenin vermiş olduğu sağlık hizmetinin insanlara hiç bir önemli faydası olmayacaktır. Gerçek anlamda bir sağlık çalışanı giyimi, temizliği ve aynı zamanda çalışma biçimi ile örnek teşkil eden sağlık personeli olamalıdır. Sağlık personeli elinde sigara ya da benzer madde ile temasta bulunduktan hemen sonra elini yıkamıyor ve hastasına bu şekilde tıbbi müdahale ediyor ise hastasını rahatsız edebilir. Bu rahatsızlığı sigara içen hastada sigara içme isteği sağlayacağı gibi sigara içmeyen insanların ise sigara kokusu rahatsızlığına neden olmasıdır. İnsanların kendilerine bu konuda sağlanacak tüm hizmetlerde bu titizlik ve hassaslığı sağlayacak personeller ile çalışmaları gerekmektedir. Kullanılmakta olan tüm alanların aslında bu şekilde düzenleme ve kontrolden geçirilmesi gerekmektedir. Hastahane personeli temiz düzenli ve kendisinin hastahane personeli olduğunu tanımlayacak iş forması giymek zorundadır. Hastahane personellerine bu zorunluluğu getiren koşulları oluşturan kurum kuruluşlar hastahanelerin kendi baş hekimleri ile sağlık bakanlığının almış olduğu kıyafet yönetmeliği kararlarıdır.