İş Montları

İş Montları

Kategori: .

Ürün Açıklaması

İnsanlar soğuk ve sıcak havaları olmak üzere ülkemiz Türkiye de 4 farklı mevsim yaşanması nedeni ile iş montlarının yoğun olarak üretildiği ve tüketildiği ülkedir. İş montlarını insanlar kurye iken motor kurye iş montu ile çalışarak ve buna göre iş montları hazırlamakta olan firmalardan iş montu temin ederek iş elbisesi formatında kullanmaktadır. Serbest çalışma ya da benzer durumlar için gerekli olan ihtiyaçların başında gelen ürünler hakkında şunları belirtebiliriz. Öncelikle motor üzerinde çalışan kurye ve servis elemanları iş montu olarak motorlara uygun ve kaza durumunda en az sıyırık ve hasar ile kurtulabileceği iş montu kullanmalıdır. Ayrıca ambulans itfaiye ve polis gibi sürekli dışarıda haraket, operasyon ve sorunlar ile mücadele eden insanların kesinlik ile verdikleri mücadelede soğuk ve sıcaklardan etkilenmemeleri için iş montu ve iş mont yelekleri kullanmaları gerekmektedir. Bir çok bu tür personelde kıyafetleri görme imkanınız mevcuttur. İnsanlar mümkün olduğunca işlerini severek yapabilmesi için buna uygun iş elbisesi ile çalışma şartlarına en uygun iş montu kullanmaları gerekmektedir.

İş kanunlarına göre işçi iş yerinden dolayı bir hastalık nedeni ile verimsiz ya da iş göremez raporu almış ise işçinin bu rapor doğrultusunda alması gereken rapor maaşı ya da rapor parasını sigorta kurumları iş yerinden kaynaklı olduğunun tespitinde iş yerinden kesmektedir. İnsanları gerçek anlamda bu günlerde bu şekilde mecbur kalacak durumda bırakmayacak etkenlerin başında ise bazı işletmelerdeki personellerin soğuk algınlığı ve grip sorunun iş yerinin verimsi ortam olmasından dolayı sürekli olarak yaşamaları mümkündür. Son yıllarda en çok sorun yaşanan bu konu işletme ve işletmecilerin iş yerinde alacağı önlemlerin başında gelen iş montları kış sezonu başlamadan hemen önce temin edilip personele sağlanmalıdır. İşletmelerde işletmeci olarak çalışanların bu konudaki takipleri ve çalışmaları çok önemlidir. Bir çok denetleme kontrol ve iş yerinden kaynaklı sorunlarda gerekli kontrolü yapan denetlemecilerin iş yerindeki hastalıklara bağlı iş montları konusunda gerekli önlem ve tedbirlerin alınıp alınmadığını denetlemesi mümkündür. İş montları ile ilgili yapılan bir çok çalışmalar işçilerin performansların arttıracak ve kalitesini yükseltecek derecede hazırlanmaktadır. İş montu kullanacak insanın dikkat etmesi gereken en önemli husus ise genel olarak herkesin dikkat etmesi gereken husulardır. Soğuk havalarda kullanılması gereken iş montları sıcak havalarda yazlık versiyonları olarak kullanılmalıdır. Normal günlük hayatta kullanılmakta olan kıyafet ve elbiseler gibi olmayan iş montu insanların sıcak havalarda havale geçirmesine neden olmaktadır. Soğuk havalarda ise kullanılmaması durumunda iş sırasında aşırı terleme ve bir anlık soğuk alınması ile insanları hasta eden olumsuz örnekleri vardır. Zaten grip ve soğuk algınlığı olan hastalıklar insanın bir anda bu hastalıkları yaşamasına sebep olan soğuk ve sıcak hava koşullarına göre yaşamakta olan mikrop ve mikro organizmaların verdiği zararlar sonucu yaşanmaktadır. İş montu ile çalışmanız esnasında kesinlik ile diğer giyim eşyalarınızın zarar görmesi ya da olumsuz etkilenmesi mümkün değildir. Ülkemizin bu konuda çalışma koşulları bakımından bir çok sorunları mevcuttur.

İş mont kullanmak ve kullanımı yaygınlaştırmak önemlidir. İnsanlar çeşitli hastalık ve sağlık sorunlarına iş yerlerinde ve sokaklarda çalıştıkları işlerde yakalanmaktadır. Zaten yasa ve kanunlara göre her işletme ve işletmecinin çalışan personeline dışarıda servis ya da benzer işlerde çalışıyor ise iş montları temin etme ve sağlama zorunluluğu vardır. Bu durum uygulanmadığı taktirde işletmelere çeşitli para cezası ile yaptırımlar uygulanarak kontrol altında tutulduğundan ucuz maliyetli montlar yerine yüksek maliyetli para cezaları ödemeniz işletmenizin zararına olacaktır.