Kapitoneli Ürünler

Kapitoneli Ürünler

Ürün Açıklaması

Bir çok insanın ne işe yaradığını ya da ne amaçlı olarak kullanıldığını bilmediği kapitoneli ürünler genel olarak insanların günlük hayatında kışın ve son bahar aylarında kullanmakta olduğu ve daha çok kasım, aralık, ocak ve şubat aylarında yoğun olarak kullanılan şişme mont ya da şişirilmiş sanılan kıyafetlerin türü olarak bilinmektedir. Aynı zamanda iş Dünyasında ve resmi kurum kuruluşlarda kaput olarak bilinen kapitoneli ürünler genel olarak insanların vücutlarını kaplayacak şekilde ve mevsimine göre soğuk ve sıcaktan koruma özellikli ürünlerdir. İnce ve kalın olarak nitelendirilen kapitoneli ürünleri genel olarak kışın kalın ve elyaf içli olanlardan oluşmaktadır. Yazın ise ince ve uyku tulumlarında kullanılan kapitoneli yapısındaki gibi olan malzemenin en incesi kullanılarak yazın sıcaktan insanların korunmasını sağlamak için üretilmiştir. Bu tür ürünleri insanlar çöl ya da kutuplar gibi sıcak ve soğuk iklimi aynı anda yaşayan kesimlerde kullanmaktadır. İnsan vücudu en çok soğuk algınlığı ve sıcaklarda ise havaleye sebep olabilecek sıcak soğuk iklimi yaşanan yerlerde yoğun olarak kullanılmakta olan kapitoneli ülkemizde ağırlıklı olarak doğu, güney doğu ve 4 mevsim yaşanması nedeni ile günlük giyim ve iş elbisesi alanlarında kullanılmaktadır.

Grip olmamak için kapitoneli kullanmak alınabilecek fiziksel bir önlemdir. İnsanların kapitoneli kullanması gereken alanları sıralamamız gerekir ise şöyle belirtebiliriz. Gemici, Balıkçı, Buzhaneci, Soğuk hava depo görevlisi ve bulunduğu ortama göre sıcak ve soğuk için kullanması gereken kapitoneli ürünlerdir. Bunların iş güvenliği için yanmaz, darbe korumalı ve normal olmak üzere 3 temel alanda üretilen cinsleri vardır. Bu 3 temel ürünün sıcak ve soğuk alanlar için üretimi mevcuttur. Kısaca yazlık ve kışlık diyede nitelendirebiliriz. Kapitoneli kullanımının genelde rahat olmayan çalışma ortamlarında rahatlık sağlaması ve çalışan insanın çalışmasına konsantre olması için kullanılması pek yaygın olmasada bir çok alanda kullanılmaktadır. Kapitoneli ürün çeşitleri içerisinde insanların her alanda kullanabileceği üretimler mevcuttur. Yatak odası, yastık, yorgan, koltuk takımı, iş tulumu, masa sandalye, bebek çantası ve mühimmat türü çantalarda yer almaktadır. Ayrıca engelli ve özürlü olan ya da yeni doğan insanlar ile yaşlı ve sakat insanların yattıkları ve yaşadıkları yerlerde yoğun olarak kullanılan kapitoneli cinsi üretimler tamamen hayat güvenliği üzerine tasarlanmıştır. Dikkat ettiniz ise anlattıklarımızdan hemen sonra aklınıza gelmesi gereken kapitoneli kullanan ilk iş dalı olarak uzay teknolojileri ve bilim Dünyası gelmesi gerekmektedir. Astronot ve çeşitli uçak pilotları ile görevlileri kapitoneli cinsi üretim ile hazırlamış üniforma ve tulumlar ile görev yapmaktadır. Bazı filmlerde boydan boya kapitoneli tulum giymiş astronot ya da uçak pilotlarını görmeniz mümkündür. Bu tamamen o insanların çalışma alanlarının yolculuk esnasında oluşacak hava değişimlerinden kaynaklı olarak kullanılamakta olan ürünlerdir. Sizi hem yeri geldiğinde sıcak tutacak hemde yeri geldiğinde serinletecek olan iş elbisesi kapitoneli ürünlerini kullanabileceğiniz alanların sınırı yoktur. Fakat genel olarak ülkemizde yapılmakta olan bir çok işte kullanılması gereken kapitoneli ürünü yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Buzhane ve benzer soğuk hava ve sıcak hava depolarında çalışmakta olan insanların kapitoneli iş tulumları ve ürünleri ile çalışma zorunlulukları vardır. Fakat uygulamakta olan pek fazla firma, işletme ve işletmeci olmaması nedeni kontrolü konusunda yaptırımlar yapılmasada yakın bir zamanda iş kıyafetleri yönetmeliklerinin iş yerlerine yapılacak ziyaret ve kontroller ile yaptırım ve para cezaları ile kontrolü sağlanacaktır.

İş elbiseleri iş kıyafeti yönetmeliğinde geçen yaptırım ve ceza ücretlerine göre çok daha uygun fiyatlara temin edilmektedir. Alanınızda ilgili iş kıyafeti ile çalıştırmadığınız personelin kontrol sırasında üzerinde olmayan iş elbisesi sizin işletmenize hem eksi puan hemde ceza ya da yaptırım sorunlarına sebep olacaktır.